PROGRAM WIELKANOCNY – Dzwony Mają Skrzydła

Jak obchodzi się Święta Wielkanocne w Europie? Nie wszędzie, jak w Polsce maluje się pisanki i chodzi do kościoła ze święconką. Lany poniedziałek nie zawsze polega na oblewaniu się wodą, a przygotowania do świąt mają różny wymiar religijny. Jest jednak coś, co łączy Wielkanoc w różnych regionach – koncepcja zmartwychwstania i nadziei, wyrażona symbolami odnowy – jajkami, budzącą się do życia roślinnością, żywiołami ognia i wody. W programie wskazujemy na różnice i podobieństwa obchodzenia Świąt Wielkanocnych w różnych kulturach europejskich, zachęcając dzieci do refleksji nad znaczeniem świątecznych tradycji w ich życiu i odpowiedzi na intrygujące pytania: Co kryje się w jajku? Czy dzwony mają skrzydła? I czy baby wielkanocne latają na miotłach?

wielkość grupy: 20-30
czas trwania grupy: 2 godziny
cena: 20 zł./osoba
pobierz konspekt programu zapytaj o dostępność terminów zobacz obiekt

Atrakcje dodatkowe

Oferta uzupełniająca do programu podstawowego, która uatrakcyjnia wizytę i wypełnia czas wolny miedzy zajęciami. W wersji standardowej grupa nie jest moderowana przez edukatora KOM. Zajęcia z edukatorem: 50 zł./1 h.

• Seans filmowy z poczęstunkiem

Filmowe propozycje KOM zawierają wyraźny wątek edukacyjny, podpowiadający, jak wykorzystywać fantazję do twórczych działań. Oferta jest połączona z mini poczęstunkiem (naturalny nektar i owoce z Doliny Baryczy) oraz krótkimi ćwiczeniami rozwijającymi wyobraźnię.

10 zł./osoba
  • Games club – gry stolikowe i quizy

Gry planszowe wspierają rozwój dziecka. Na czym polega ich czar i siła w porównaniu z grami komputerowymi? Dają unikatową szansę na bycie razem i funkcjonowanie w grupie, przy jednoczesnym niezwykle integrującym wspólnym działaniu.

• Turniej gry w bule

W ogrodzie Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego zbudowaliśmy rekreacyjny bulodrom żwirowy dla wszystkich miłośników buli – gry towarzyskiej z elementami zręcznościowymi.

• Ognisko

• Gry podwórkowe

Zespołowe gry podwórkowe – większość dzieci zna je jedynie z opowieści. My to zmieniamy, pokazując, jak można się wspólnie bawić. Uczymy prostych reguł i udostępniamy niezbędne akcesoria do przeprowadzenia zabaw.