SZKOŁA PODSTAWOWA im. A.Lindgren

Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Miliczu to szkoła, która w nowoczesny sposób przekazuje wiedzę i uczy umiejętności przyszłości, łącząc funkcje dydaktyczne z funkcjami wychowawczymi i opiekuńczymi.

Nadrzędną ideą SP KOM jest rozwijanie nieograniczonej dziecięcej wyobraźni. Każde dziecko ma bowiem w sobie wielką naturalną ciekawość otaczającego je świata oraz umiejętność szukania i odnajdywania oryginalnych, niestandardowych, nowatorskich rozwiązań. Wielu rodziców zna pytania rozpoczynające się od słów: „Co to?”, „A dlaczego?”, „Jak?” i „Po co?”.

Uczniowie naszej szkoły – tak jak inne dzieci – są zafascynowane światem i robią wszystko, by go odkryć, poznać, spróbować i zrozumieć. A my robimy wszystko, by podtrzymywać lub rozbudzać tę wewnętrzną motywację, która każe dzieciom niestrudzenie poznawać świat i zdobywać nowe umiejętności. Kultura edukacyjna naszej szkoły oparta jest nie na przymusie, ale na pasjach i zainteresowaniach uczniów. Nie chcemy, by nasi uczniowie z odkrywców zmienili się w wykonawców poleceń, nie chcemy, by żyli w przeświadczeniu, że na każde pytanie jest tylko jedna dobra odpowiedź, nie chcemy, by nauka kojarzyła im się tylko ze żmudną i trudną pracą.

W szkole, której motto brzmi: „Wyobraźnia potęgą wiedzy”, nauka staje się fascynującą przygodą i nieustannym wyzwaniem. Uczniowie mogą w niej rozwijać swój potencjał i odkrywać własne uzdolnienia, środowisko rywalizacji zamienić na środowisko współpracy. Ucząc, pamiętamy, że współczesny świat premiuje tych, którzy potrafią być sobą, umieją myśleć i podejmować własne, nawet czasem niepopularne decyzje. Każdy rodzic, każdy nauczyciel i każdy młody człowiek są zaproszeni do wspólnej rozmowy, pracy, uczenia się i zabawy.