NOC MUZEÓW 2019 w KOM

9 maja 2019

W sobotę 18 maja, w godzinach prawie nocnych 😊

ZAPRASZAMY NA NOC MUZEÓW w Muzeum Bombki.

W tym roku odsłaniamy nową, zaadaptowaną przestrzeń po dawnej manufakturze szklanych ozdób choinkowych, w której obecnie mieści się nowoczesna szkoła podstawowa.

Kiedy opustoszały hale fabryczne zostało miejsce dla poszanowania tradycji, pracy ludzkich rąk i twórczych umysłów – dla nowoczesnej edukacji i kreatywnych działań.

Podczas Nocy Muzeów chcielibyśmy wspólnie z dawnymi pracownikami Spółdzielni Pracy Milicz odtworzyć wspomnienia przypisane temu miejscu.

Ważne jest, aby kolejne pokolenia miały świadomość tego, że ich szkoła ma swoją historię, złożoną z emocji, opowieści, anegdot i twórczej pracy, której ślady są utrwalone na całym świecie w postaci unikatowych, szklanych dzieł sztuki.

Zapraszamy dawnych pracowników, ich rodziny, znajomych oraz wszystkie osoby zaciekawione losami fabryki na tworzenie mapy wspomnień w budynku przy ul. Dąbrowskiego 3 w Miliczu.

Zwiedzanie będzie się odbywało o 4 wyznaczonych porach: 19.00, 19.30, 20.00, 20.30.

Spotykamy się w Kawiarni Stara Bombkarnia i stąd wyruszymy w sentymentalną podróż do szkoły KOM.

NOC MUZEÓW – 18.05.2019, godz. 19.00-21.00