Twórcy naszych programów

Ewa Solarz

Historyk sztuki. Tworzy i prowadzi warsztaty promujące i oswajające dzieci z wzornictwem przemysłowym. Autorka książek dla dzieci „D.E.S.I.G.N.” oraz „Ilustrowany elementarz dizajnu”. Dziennikarka, prowadzi rubrykę o książkach dla dzieci w magazynie „Kikimora”. Współpracuje m.in. z Galerią Narodową Zachęta, Łódź Design Festival, Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, festiwalem Kids Love Design w Szczecinie, Zamkiem Cieszyn. Kuratorka wielu wystaw designu.

Izabela Brymerska

Menadżer, doradca w zakresie systemowych rozwiązań w tworzeniu oferty ośrodków edukacji pozaformalnej. Członkini Społecznej Rady Programowej Edukacja dla Doliny Baryczy. Twórczyni założeń programowych KOM. Kreatorka oferty edukacyjnej i organizatorka wydarzeń o charakterze dydaktyczno-artystycznym. Tworzy programy oparte na teorii Inteligencji Wielorakich i kreatywnych metodach nauczania.

Justyna Rapacz

Z wykształcenia – historyk sztuki, z zamiłowania – autorka książek dla dzieci z zakresu edukacji regionalnej i historii sztuki. Zawodowo – wrocławski przewodnik, wykładowca kursów przewodnickich, autorka i animatorka interaktywnych programów dla dzieci i młodzieży. Twórczyni programów edukacyjnych KOM, kreowanych w oparciu o teorię Inteligencji Wielorakich. Pasjonatka kreatywnych metod nauczania.