Muzeum Bombki

W sali muzeum zgromadziliśmy unikalną kolekcję modeli ozdób choinkowych wykonywanych tradycyjnymi, rzemieślniczymi metodami. Doskonałe miejsce na złapanie oddechu wśród tysięcy bombek, skrzących się z wielobarwnych, podświetlanych ekspozytorów i podwieszanych na ścianach pleksiglasowych kul.

Muzeum Bombki jest kulturowym dziedzictwem regionu Doliny Baryczy. Została tu wyeksponowana kolekcja ponad 6 tys. modeli szklanych ozdób choinkowych, wykonywanych tradycyjnymi, rzemieślniczymi metodami w dawnej, milickiej fabryce bombek – największej w Polsce, do 2008 roku.Muzeum poświęcone jest prezentacji twórczej pracy ludzkich rąk i umysłów, z poszanowaniem ducha miejsca. Podkreślenie bogatej wzorniczo kolekcji kolorem ekspozytorów rozbudza wyobraźnię, spontaniczność i witalność, wpisując się w misję otwartości Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego. Ważnym elementem otwartości muzeum jest jego dostępność dla gości niepełnosprawnych. Nastrój w Muzeum Bombki sprawia, że atmosferę świąt czuje się tu przez cały rok. Spacerując wśród wielobarwnych, podświetlanych ekspozytorów, z których skrzą się niezwykłe, małe dzieła sztuki doświadcza się tej atmosfery wszystkimi zmysłami. Jednak w okresie zimowym to miejsce nabiera szczególnej mocy. Wycieczki szkole i przedszkolne przyjeżdżają do KOM na realizację magicznych programów świątecznych związanych z tradycją Bożego Narodzenia, a goście biznesowi odnajdują tu unikatową przestrzeń do organizacji świątecznych spotkań i noworocznych bankietów.

Powierzchnia:

• 270,88 mkw

Wyposażenie:

• kolekcja 6400 bombek
  • miejsca siedzące
  • nagłośnienie
  • materiały filmowe o Wzorniku Dolnośląskim

Opcja dodatkowa:

• serwis kawowy (kawa, herbata, woda, 1,5 szt. ciasta / os., kruche ciastka, owoce sezonowe) – 35 zł / os.
  • obiad jednodaniowy (mięsny lub wersja wege z napojem) – 30 zł / os.