Wydarzenia i Warsztaty

Jesteśmy na półmetku wakacji, gdzie Dolina Baryczy w pełni rozkwitła dla swoich Gości, naturalnie ozdabiając swoje unikatowe zakątki. Wiele z nich, to wręcz instagramowe miejscówki – must see tego sezonu. Wakacyjne propozycje Muzeum Bombki są doskonałą okazją do ich odwiedzenia. Wybierając każdą z reKOMendowanych aktywności trzeba się nastawić na doświadczanie piękna przyrody, radości życia i pozytywnych emocji. Weekendowa oferta KOM to spacery edukacyjne, propozycje aktywności sportowej i kreatywne warsztaty.

15 – 18 sierpnia KULTURA I NATURA – ODKRYWANIE TEGO, CO W DOLINIE NAJCENNIEJSZE

Drogi Gościu, niezależnie, czy jesteś w Dolinie Baryczy na chwilę, czy na dłużej skorzystaj z naszej weekendowej oferty i odkryj to, co u nas jest najcenniejsze. Odwiedzając KOM będziesz mógł posmakować kuchni opartej na produktach lokalnych, poznać historię ciekawego człowieka – legendę Milicza, a w Muzeum Bombki zachwycisz się kulturowym dziedzictwem regionalnym i zobaczysz tysiące szklanych ozdób choinkowych. W czwartek będziesz mógł wziąć udział w warsztatach zdobienia bombek. W piątek dzieci będą miały okazję obudzić milicki zamek, a w sobotę i niedzielę przewodniczka przyrodnicza zabierze chętnych na spacer po stawach i lasach Doliny Baryczy.

• 15 sierpnia WARSZTAT ZDOBIENIA BOMBEK Wzornikiem Dolnośląskim – bilety i szczegóły TUTAJ
  • 16 sierpnia FAMILIJNA GRA FABULARNA Jak Obudzić Zamek? – bilety i szczegóły TUTAJ
  • 17 sierpnia Z PRZYRODNICZKĄ PO DOLINIE BARYCZY wieczorny spacer przyrodniczy z zachodem słońca nad stawami – szczegóły TUTAJ
  • 18 sierpnia Z PRZYRODNICZKĄ PO DOLINIE BARYCZY poranna wycieczka rowerowa i przyrodnicze opowieści przy kawie – szczegóły TUTAJ

23 – 25 sierpnia W WEEKEND CI ODBIJE

Zapraszamy na warsztaty kreatywnych technik stemplowania – codziennie od piątku do niedzieli, o godz. 12.00 lub 15.00. Odbijanie, przybijanie, kalkowanie mają w sobie potencjał do rozwijania dziecięcej wyobraźni i skrywają jakąś tajemnicę. Każdy wzór pieczątki może być inspiracją czegoś nowego. Kombinacje wzorów i technik są jak tworzenie kolażu, który wymaga umiejętności planowania przestrzennego, wypracowuje koordynację ruchową i pobudza myślenie koncepcyjne. Bilety i szczegóły TUTAJ.

30 sierpnia – 1 września JESZCZE W WAKACYJNYM KLIMACIE

Przygotowane przez nas na ten weekend atrakcje wykorzystują siłę pozytywnych letnich wibracji i mobilizację do nowych wyzwań powakacyjnych. W piątek zapraszamy dzieci na ogrodowe animacje połączone z lekkim poczęstunkiem, w sobotę zachęcamy do wyprawy rowerowej lub pieszej z pakietem opracowanych przez nas kreatywnych wyzwań terenowych, a w niedzielę rekomendujemy spotkanie z tańcem i sztuką w rytmach hiszpańskiego flamenco.

• 30 sierpnia GARDEN PARTY dla dzieci – bilety i szczegóły TUTAJ
  • 31 sierpnia PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH wycieczka po okolicy – bilety i szczegóły TUTAJ
  • 1 września PODSTAWY FLAMENCO ruch i obraz muzyką malowane – szczegóły TUTAJ

Warsztaty i wydarzenia organizowane w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym służą rozwijaniu wyobraźni i kreatywności uczestników. Poprzez różnorodne formy działalności artystycznej i edukacyjnej, uczestnicy są zachęcani do eksperymentowania, odkrywania nowych talentów i rozwijania już posiadanych umiejętności. Program zajęć jest tak skonstruowany, aby każdy mógł znaleźć coś, co go zainteresuje i zainspiruje do dalszego działania.

Oferta warsztatowa nawiązuje do specyfiki przyrodniczej Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, ukazując uczestnikom niezwykłe bogactwo fauny i flory tego regionu. Dzięki temu uczestnicy mają możliwość lepszego poznania otaczającej ich przyrody oraz zrozumienia jej znaczenia i piękna. Warsztaty nie ograniczają się jednak tylko do tematów przyrodniczych. Ważnym elementem oferty jest historia Muzeum Bombki w Miliczu. Dzięki zajęciom inspirowanym tym unikalnym miejscem, uczestnicy mogą zgłębić tradycje i techniki tworzenia ozdób choinkowych, które są nierozerwalnie związane z kulturą regionu. W trakcie warsztatów można nie tylko poznać te techniki, ale także samodzielnie wykonać własne dekoracje, co stanowi doskonałą okazję do rozwijania zdolności manualnych i kreatywności.

Koncepcja Dolnośląskiego Wzornika również znajduje odzwierciedlenie w ofercie warsztatowej KOM. Zajęcia oparte na Wzorniku pozwalają uczestnikom na zapoznanie się z bogatą tradycją wzornictwa regionu Dolnego Śląska. W trakcie tych warsztatów uczestnicy dowiadują się, jak historyczne wzory i motywy mogą być wkomponowane w nowoczesne projekty artystyczne i użytkowe. To doskonała okazja do połączenia tradycji z nowoczesnością oraz do wyrażenia własnej kreatywności poprzez twórczą pracę.

Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu jest miejscem, gdzie każdy może odkryć swój twórczy potencjał i spędzić czas w sposób aktywny i inspirujący, oferując przestrzeń do nauki, twórczej pracy i integracji. To miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a przyroda łączy się z kulturą, tworząc unikalną atmosferę sprzyjającą rozwojowi osobistemu i artystycznemu.