Jesteśmy na półmetku wakacji, gdzie Dolina Baryczy w pełni rozkwitła dla swoich Gości, naturalnie ozdabiając swoje unikatowe zakątki. Wiele z nich, to wręcz instagramowe miejscówki – must see tego sezonu. Wakacyjne propozycje Muzeum Bombki są doskonałą okazją do ich odwiedzenia. Wybierając każdą z reKOMendowanych aktywności trzeba się nastawić na doświadczanie piękna przyrody, radości życia i pozytywnych emocji. Weekendowa oferta KOM to spacery edukacyjne, propozycje aktywności sportowej i kreatywne warsztaty.

9 – 11 sierpnia CROSS & CHILL

Ten weekend odbywa się pod patronatem wielkiego wydarzenia sportowego. Dolnośląski Cross Rowerowo-Pieszy to cykliczna impreza Stowarzyszenia Wroclove Sport mająca na celu promowanie aktywności fizycznej na urokliwych terenach Dolnego Śląska. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Miliczu, a start i meta będą w KOM.

• 9 sierpnia SPORT I ZABAWA: Animacje ruchowe dla dzieci – szczegóły TUTAJ
  • 10 sierpnia DOLNOŚLĄSKI CROSS ROWEROWO – BIEGOWY: Start Cross Rowerowy – Wroclove Sport we współpracy z Dolnośląską Krainą Rowerową przygotowali dwie trasy MTB (45 i 65 km). Obydwie prowadzą wokół Milicza, po malowniczych przyrodniczo terenach. Obydwu grupom będą towarzyszyć przewodnicy DKR. Dla 10 pierwszych osób, które przy rejestracji podadzą nazwę klubu: DOLNOŚLĄSKA KRAINA ROWEROWA – udział jest bezpłatny. Na mecie czekają nagrody, dobre jedzonko i zasłużony chillout w cieniu drzew. Zapisy już trwają, warto się pośpieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a wraz z upływem czasu cena będzie rosnąć! ZapisyTUTAJ
  • 11 sierpnia DOLNOŚLĄSKI CROSS ROWEROWO – BIEGOWY: Start Cross Biegowy – Bieg crossowy po terenowych ścieżkach Doliny Baryczy to nie tylko test wytrzymałościowy, ale przede wszystkim pełna emocji przygoda na łonie natury. Trasa wiedzie przez łąki pola, lasy i stawy. Na mecie czekają nagrody, dobre jedzonko i zasłużony chillout w cieniu drzew. Zapisy wkrótce ruszają, ale już dzisiaj warto zaplanować sobie termin w kalendarzu. Zapisy wkrótce!

15 – 18 sierpnia KULTURA I NATURA – ODKRYWANIE TEGO, CO W DOLINIE NAJCENNIEJSZE

Drogi Gościu, niezależnie, czy jesteś w Dolinie Baryczy na chwilę, czy na dłużej skorzystaj z naszej weekendowej oferty i odkryj to, co u nas jest najcenniejsze. Odwiedzając KOM będziesz mógł posmakować kuchni opartej na produktach lokalnych, poznać historię ciekawego człowieka – legendę Milicza, a w Muzeum Bombki zachwycisz się kulturowym dziedzictwem regionalnym i zobaczysz tysiące szklanych ozdób choinkowych. W czwartek będziesz mógł wziąć udział w warsztatach zdobienia bombek. W piątek dzieci będą miały okazję obudzić milicki zamek, a w sobotę i niedzielę przewodniczka przyrodnicza zabierze chętnych na spacer po stawach i lasach Doliny Baryczy.

• 15 sierpnia WARSZTAT ZDOBIENIA BOMBEK Wzornikiem Dolnośląskim – bilety i szczegóły TUTAJ
  • 16 sierpnia FAMILIJNA GRA FABULARNA Jak Obudzić Zamek? – bilety i szczegóły TUTAJ
  • 17 sierpnia Z PRZYRODNICZKĄ PO DOLINIE BARYCZY wieczorny spacer przyrodniczy z zachodem słońca nad stawami – szczegóły TUTAJ
  • 18 sierpnia Z PRZYRODNICZKĄ PO DOLINIE BARYCZY poranna wycieczka rowerowa i przyrodnicze opowieści przy kawie – szczegóły TUTAJ

23 – 25 sierpnia W WEEKEND CI ODBIJE

Zapraszamy na warsztaty kreatywnych technik stemplowania – codziennie od piątku do niedzieli, o godz. 12.00 lub 15.00. Odbijanie, przybijanie, kalkowanie mają w sobie potencjał do rozwijania dziecięcej wyobraźni i skrywają jakąś tajemnicę. Każdy wzór pieczątki może być inspiracją czegoś nowego. Kombinacje wzorów i technik są jak tworzenie kolażu, który wymaga umiejętności planowania przestrzennego, wypracowuje koordynację ruchową i pobudza myślenie koncepcyjne. Bilety i szczegóły TUTAJ.

30 sierpnia – 1 września JESZCZE W WAKACYJNYM KLIMACIE

Przygotowane przez nas na ten weekend atrakcje wykorzystują siłę pozytywnych letnich wibracji i mobilizację do nowych wyzwań powakacyjnych. W piątek zapraszamy dzieci na ogrodowe animacje połączone z lekkim poczęstunkiem, w sobotę zachęcamy do wyprawy rowerowej lub pieszej z pakietem opracowanych przez nas kreatywnych wyzwań terenowych, a w niedzielę rekomendujemy spotkanie z tańcem i sztuką w rytmach hiszpańskiego flamenco.

• 30 sierpnia GARDEN PARTY dla dzieci – bilety i szczegóły TUTAJ
  • 31 sierpnia PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH wycieczka po okolicy – bilety i szczegóły TUTAJ
  • 1 września PODSTAWY FLAMENCO ruch i obraz muzyką malowane – szczegóły TUTAJ