KOM na Międzynarodowej Olimpiadzie Kreatywności

9 marca 2017

16-19 marca 2017

W trzeci weekend marca stolica Dolnego Śląska zamieni się w kuźnię kreatywnych umysłów, a to za sprawą organizowanych we wrocławskiej Hali Stulecia Ogólnopolskiej i Międzynarodowej Olimpiad Kreatywności. KOM jest Partnerem tego przedsięwzięcia. Dla uczestników olimpiady w dniach 17-18 marca przygotowaliśmy na naszym stoisku kreatywne zadania – wyzwania. Organizatorzy szacują, że w wydarzeniu udział weźmie blisko 3 tys. uczestników z całego świata, m.in. z Arabii Saudyjskiej, Etiopii, Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.

Po raz kolejny Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny aktywnie włącza się w organizację Olimpiady Kreatywności „Destination Imagination”.

Udział KOM w olimpiadzie zorientowanej na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku jest nieprzypadkowy. Specjalizujemy się w kreatywnych technikach wprowadzania wiedzy. Krzewimy w młodych umysłach ideę współpracy i wykorzystywania talentów. Nasze zespołowe gry fabularne są ekscytującą przygodą stymulującą rozwój poznawczy. W zadaniach inspirujemy do kreatywnego myślenia i podejmowania twórczych działań. Dbamy o wszechstronny rozwój, oparty na Teorii Inteligencji Wielorakich, zakładającej istnienie ośmiu typów inteligencji – interpersonalnej, przyrodniczej, matematyczno-logicznej, ruchowej, językowej, wizualno-przestrzennej, muzycznej i intrapersonalnej. Rozbudzamy ciekawość świata i wydobywamy niezmierzony potencjał dziecięcej wyobraźni.

Dla uczestników tegorocznej olimpiady przygotowaliśmy grę zespołową „Kreatywni w Akcji”, opartą na wartościach, którymi kierował się główny bohater opowieści, tj. wytrwałość, pasja, konsekwencja i bezinteresowność. Inspiracją do powstania fabuły gry jest osoba Bolesława Zajiczka – zasłużonego dla wielu środowisk miliczanina.  Miejsce postaci i wydarzeń zajmują sfabularyzowane historie drużyny zawodników, podczas rowerowego rajdu. Celem jest dotarcie do mety w założonym czasie, z jak największą liczbą zdobytych punktów. Gracze przemierzają kontynent ze znanym, wśród niepełnosprawnych sportowców, Druhem Bolkiem. Na każdym odcinku trasy zmierzają się z zadaniami – wyzwaniami, związanymi z miejscem podróży. W atmosferze rywalizacji sportowej, poznają historyczną postać Bolesława Zajiczka, zdobywają wiedzę na temat jego dróg życia i geografii Europy, pokonują zadania – wyzwania, z różnych obszarów Inteligencji Wielorakich. W grze liczy się wyobraźnia, intuicja, spryt i umiejętność pracy w zespole. Docelowo program prezentowany na Olimpiadzie chcemy włączyć w stałą ofertę edukacyjną KOM.

Dowiedz się więcej o Międzynarodowej Olimpiadzie Kreatywności -> tutaj.

Zobacz jak pracowaliśmy w czasie poprzedniej edycji Olimpiady!