Ferie w KOM – Tropiciele tajemnic zimy

21 stycznia 2020

KOM – ZIMA 2020

TROPICIELE TAJEMNIC ZIMY

Program zimowych turnusów jest realizowany w oparciu o zajęcia edukacyjno-wychowawcze, rekreacyjno-sportowe i animacje zabawowe. Zimową ofertę KOM adresujemy do dzieci i młodzieży w wieku 5-12 lat. Zarówno fabuła programów, jak i stosowane w ich ramach poszczególne gry i zabawy wypełnione są wiedzą na temat kultury otaczającego nas świata. Stawiane przed uczestnikami wyzwania są opracowane w oparciu o Teorię Inteligencji Wielorakich, która zakłada rozwój człowieka w ośmiu obszarach: matematyczno-logicznym, językowym, przestrzenno-wizualnym, przyrodniczym, muzycznym, ruchowym, społecznym i emocjonalnym. Każde dziecko pracując zespołowo i indywidualnie ma szansę odkrywać własny potencjał na tle grupy, budować przekonanie o swojej ważnej roli w całym zespole, rozwijać wyobraźnię oraz wzmacniać kompetencje i kształtować swój światopogląd.

W czasie ferii odbędzie się jeden turnus TROPICIELE TAJEMNIC ZIMY, w dniach: 17 – 21 lutego.  Będzie aktywizował do kreatywnego myślenia i samodzielnego działania – uwalniając w dzieciach twórczą ekspresję, różnymi sposobami – mimiką, gestem, myślą, słowem, aktywnością plastyczną, konstrukcyjną i muzyczną. Dzieci codziennie będą dociekały, eksperymentowały, wymyślały, tworzyły i odkrywały swoje talenty. Plan dnia zakłada organizację zajęć w czterech blokach zabawowych:

• 9.00 – 10.30 BLOK ZABAWOWO-REKREACYJNY
  • 11.15 – 13.00 BLOK WARSZTATOWO-EDUKACYJNY / ZABAWY PLENEROWE
  • 13.30 – 14.30 BLOK ZABAWOWO-REKREACYJNY
  • 15.00 – 16.00 BLOK WARSZTATOWO-REKREACYJNY / ZABAWY PLENEROWE

Codziennie zajęcia będą poświęcone innej tematyce:

• poniedziałekSZPERACZE na maskaradzie

Salę balową wypełnia tłum gości, wśród nich są wybitni detektywi i badacze, których agencja zrekrutuje do akcji TROPICIELE ZIMY. Włączamy szperacze, namierzamy i przechwytujemy do agencji. Szperamy w magazynach, przebieramy się i wkraczamy do akcji.

• wtorekPOSZUKIWACZE śniegu w drodze na biegun

Coraz cieńszy arktyczny lód i brak wsparcia z powietrza oznaczają niebezpieczną i trudną wyprawę na biegun północny. Przygotowujemy ekwipunek, robimy symulacje, przechodzimy testy i ruszamy na północ. Po drodze stawiamy czoła wyzwaniom, kruszymy lody i produkujemy śnieg.

• środaEKSPLORATORZY Antarktydy w bazie „na niby”

Na wielkim, odizolowanym kontynencie musimy dotrzeć do stacji badawczej, gdzie czeka na nas wyspecjalizowany zespół międzynarodowych liderów ekspedycji i naukowców. Rozbijamy obozy, prowadzimy monitoring ekologiczny i obserwujemy zmiany klimatyczne.

• czwartekŁOWCY głów eko-przestępców

Naszym celem jest ujawnienie, kto truje naszą planetę. Gromadzimy dane, szukamy poszlak, układamy ciąg przyczynowo – skutkowy, analizujemy, dedukujemy i zdobywamy wiedzę. Dekonspiracja jest już tylko kwestią czasu.

• piątekWIZJONERZY – dizajnerzy dobrych zmian klimatu dla zimy

Organizujemy konferencję klimatyczną, happeningi i akcje ekologiczne. Wymyślamy hasła, tworzymy reklamy, robimy warsztaty, produkujemy gadżety i przygotowujemy wege catering. Dbamy o dobrą atmosferę dla prawdziwej zimy.

Uczestnicy turnusu wybierają jeden z dwóch pakietów czasowych:

PAKIET STANDARD – 5-godzinny (9.00 – 14.00)

PAKIET PREMIUM – 8-godzinny (8.00 – 16.00)

Posiłki

W ciągu dnia będą przerwy na posiłki (dzieci I śniadanie jedzą w domu, II śniadanie przynoszą do KOM):

• 30 – 10.45 – II śniadanie (dzieci przynoszą swoje drugie śniadania i napoje)
  • 00 – 13.30 – II danie obiadowe
  • 30 – 15.00 – I danie (zupa)

Koszt:

Pakiet Standard: 270 PLN (9.00 – 14.00) + 1 ciepły posiłek 65 PLN (II danie – 13 PLN / 1 dzień)

Pakiet Premium: 320,- PLN (8.00 – 16.00) + 2 ciepłe posiłki 110 PLN (zupa i II danie – 22 PLN / dzień)

Harmonogram dnia: